Boltove nové míľniky. Plánuje šampionát, kouč chce štyristovku

The best. Najlepší z najlepších. Superman. Najžiarivejšie atlét olympijskej histórie. A dosť možno aj najväčší postava celých olympijských hier. To všetko vám ponúkne jediná osoba. Usain Bolt. Včerajšom víťazstvom jamajskej štafety na 4×100 metrov vytesal svoje meno na vrchol pomyselnej olympijskej mramorové dosky. Skvelý darček k dnešným narodeninám!

Nevidieť to, prídete o veľa. Už individuálne výkony Bleska z Jamajky v Riu ukazovali vo väčšine prípadov jeho jednoznačnú dominanciu. Tú potom podčiarkol výkonom v štafete, kde ešte pred jeho záverečným úsekom mali Japonci nádej, že by mohli možno aj vyhrať. Planú nádej.Bolt prevzal štafetový kolík, natiahol krok a s veľkým náskokom si dobehol pre svoje deviate olympijské zlato.

Jedinečný výkon jedinečného šprintéra. Už po Pekingu 2008, kde zdolal tri svetové rekordy, sa nazval Supermanom. Nezachytí síce novinárku padajúce z vežiaku a nezachráni jej život, ale rovnako ako tento hrdina je aj Bolt pre ostatných úplne nedostihnuteľný. Akoby aj on mal svoj kryptonit, vďaka ktorému je neporaziteľný. Tým Boltovým bola obrovská túžba prekonávať bariéry a lámať rekordy.

“Tak tu to stávkovej kancelárie máte. Konečne som ten najväčší, “povedal Bolt po pretekoch. “Teraz už je všetko hotové, všetko to zo mňa spadlo. Dosiahol som všetkého, čo som chcel. Už tu nie je nič, za čím by som sa hnal.Teraz som jednoducho šťastný a pyšný sám na seba, “dodal.

Pre niekoho, kto drží svetové rekordy na 100, 200 i 4×100 metrov, musí byť v tridsiatich rokoch, ktoré oslavuje práve dnes, ťažké hľadať ďalšiu motiváciu pre pretekanie. Pre to olympijské už ju hľadať ani nebude. Pred olympiádou v Riu oznámil, že bude jeho posledná.

V pláne má určite ešte majstrovstvá sveta, ktoré hostí budúci rok jeho obľúbený Londýn. “A potom sa uvidí. Aj tréner mi hovorí, že nemám nič plánovať, “prezradil v máji v Prahe radu svojho kouča Glena Millsa.

Ten hviezdneho atléta niekoľkokrát lákal aj na štyristovku, pre ktorú má Jamajčan veľké predpoklady.Boltovi sa ale zatiaľ do dlhšej trati príliš nechce, doteraz skôr preferoval dva najkratšie šprinty, kde sa stal žijúcou legendou.

Ak si ako začínajúci atlét spísal zoznam všetkého, čo chce v atletike dosiahnuť, je na ňom v túto chvíľu všetko odškrtnutie. “Budem si musieť napísať nový,” vtipkoval Bolt. “Teraz ale chcem odpočívať a vziať si dovolenku.”

Teší sa na skvelé prijatie Jamajčanov

A úplne zaslúženú. Jamajčan, ktorému sa skôr ako atletika zapáčil kriket, dokázal v kráľovnej športov to, čo žiaden pred ním. Aj legendy ako Michael Johnson či Carl Lewis sú teraz v jeho tieni.Deväť olympijských víťazstiev, takzvaný triple triple, má vo svojich štatistikách naozaj iba vysoký Jamajčan.

O svojom sne otvorene hovoril, a bol preto pod obrovským tlakom, jeho ale nič nerozhádzalo a za svojím cieľom si tiež dobehol.


Bet365-Podrobný popis Aj v tom spočíva jeho veľkosť. Ale priznal, že to bolo náročné.

“Musel som sa vysporiadať s veľkým stresom, ale na druhú stranu mi bude šport a olympiáda chýbať, až skončím. Je to najviac, čo môže športovec dosiahnuť. Ale ja som si splnil všetko, čo som chcel.Dokázal som svetu, že som v tomto športe najlepšie, takže pre mňa je to veľmi dobre splnená misie, “vysvetlil svetový rekordér.

Teraz už sa teší domov do Kingstonu, kde očakáva vrelé prijatie od Jamajčanov. “Som si istý, že od nich dostanem veľa lásky a rovnako tak aj ostatní chlapci zo štafety. Jamajčan vás milujú, keď dokážete urobiť niečo pre ich krajinu, “je si vedomý rodák z Trelawny. On sám toho pre svoju krajinu urobil veľa a chce ešte veľa urobiť.

“Som skvelý veľvyslanec. Snažím sa napĺňať potreby svojej krajiny a vždy sa snažím dostať ju na vrchol a byť najlepší. Prilákal som mnoho turistov, veľa práce. Robím pre svoju krajinu, čo najviac môžem a chcem v tom pokračovať aj po konci svojej športovej kariéry. “

najlepšie stávkové bonusy na internete