Boxerská show roka sa blíži: Fury odmietol podať ruku Kličkovi

Boxerský superzápas ťažkých váh je tu! Doteraz neporazený hromotluk Tyson Fury v sobotu v Düsseldorfe porovná sily s Vladimirom Kličkom, symbolom boxerské profesionality, ktorý len ťažko hľadá konkurenciu. Akýkoľvek výsledok sľubuje mimoriadnu predstavenie. Buď vychloubavý Angličan dostane veľkú lekciu, alebo stroj na víťazstvo zlyhá. Prvýkrát po jedenástich rokoch.

Bitka dvoch obrov. Stret dvoch rôznych svetov. Na jednej strane veľkohubé provokatér, na strane druhej umiernený profesor. Napätie bolo cítiť počas posledných dní príprav aj pri oficiálnom vážení, kedy Kličko najskôr márne podával Furymu ruku.Vyzývateľ ale nakoniec zmenil názor po priamych pohľadoch zblízka do očí.

Dva metre a šesť centimetrov vysoký Tyson Fury dokáže skvele ťažiť zo svojich dlhých paží. Zasadzuje rýchle demolující rany. Z 24 zápasov vyhral 18 knokautom. “Vnímam ho ako nepríjemného boxera, ktorý dokáže potrápiť,” hodnotí vyzývateľa český reprezentant v ťažkej váhe David Hošek. Mnohým fanúšikom boxu však vadí, ako sa Fury chová mimo ring. Rád sa chvastá a uráža ostatné boxery.

“Si starý ako môj tréner alebo manažér. Mladík versus starec, “vyhlásil napríklad dvadsaťsedemročný rohovník pred nadchádzajúcim zápasom.


“Myslím, že to bude jeden z mojich najjednoduchších súbojov.”

Kto by nepoznal Vladimira Klička, nekompromisného ringového bojovníka z Ukrajiny.Na konte má 67 bitiek, z ktorých prehral len tri. Je držiteľom štyroch svetových titulov. Jeho sila je nie len v tvrdých pästiach, ale i mysli. Skvele taktizuje. Protivníka do detailu analyzuje a využije každú slabiny.

Avšak vo svojich tridsiatimi deviatimi rokoch už rozhodne nie je na vrchole. Napriek tomu sľubuje, že súperi udelí významnú lekciu. “Tyson Fury hovorí a robí veci, ktorých bude ľutovať. Urobím z neho lepšieho človeka. Môžete o mne hovoriť ako o terapeutovi, “tvrdí.

Ide skutočne o mimoriadne očakávanú bitku. Veď pozornosť strhávala už od Bet365-Registrácia s bonusom tu chvíle, kedy bola len špekuláciou. Po potvrdení došlo k mnohým momentom, ktoré záujem eskalovali.Za pripomenutie stojí napríklad Furyho výstup v kostýme Batmana na jednej z prvých tlačoviek, kde predviedol scénku zmlátenie zloducha Jokera.

Koncom septembra Kličkov tím zrušil termín súboja kvôli šampionovu poranenia. Počas tréningu si podľa informácií denníka Bild natrhol úpon lýtkového svalu. Nedlho potom bolo ohlásené nový dátum 28. novembra namiesto pôvodného 24. októbra. Tyson Fury to nazval psychologickú hrou. “Snažili sa, aby som zišiel z koľají. Očakávali, že začnem piť a žiť divoko, tak ako to obyčajne robím. Ale ja som sa udržal a pokračoval v práci, “povedal pre Sky Sports.

Neskôr došlo k dohadovanie o boxerské rukavice, ktoré budú pri zápase použité. Fury s prvým typom nesúhlasil.Tvrdil, že majú príliš dlhé palca a mohol by si vďaka tomu prsty zlomiť. Kličkov tím sa len začudoval, že problém bol ohlásený až teraz, po piatich týždňoch, keď ich mal Fury k dispozícii a prisľúbil dodanie upravených rukavíc. Ukrajinský bijec záležitosť neriešil.

Všetko je teda pripravené, záujem je obrovský. Vojna titanov môže začať. Düsseldorf sa od sobotňajšej 21.hodiny stane hlavným mestom svetového boxu.

Témy: šport, box, Kličko, Fury, zápas, stretnutie