Chicago i díky Hoss gólu otáčí sérii se St. Louis na 3: 2

NEW YORK. Obhájci Stanleyova poháru Chicago v noci na sobotu porazili St. Louis 3: 2 po prodloužení a v sérii vedou 3: 2 na zápasy.

Prohrávali v ní už přitom 0: 2 po dvou prohrách na ledě St. Louis, nyní poprvé na ledě tohoto soupeře uspěli.

Slovenský útočník Marián Hossa otvíral svým prvním gólem v letošním play-off skóre souboje v 17. minutě, když na dvakrát překonal Ryana Millera.

Hossa odehrál 21 minut a se sedmi střeleckými pokusy byl nejaktivnějším hráčem zápasu. Připsal si i minusový bod a dvě trestné minuty.

Michal Handzuš strávil na ledě necelých deset minut a jednou ohrozil branku St.Louis, kterému citelně chyběl v sestavě zraněn Brendan Morrow, který už nezasáhne do bojů o Stanleyův pohár.

Toews při útočné snaze domácích naskočil na led a po vyhození obránce Duncana Keitha se dostal do sóla. Blues špatně střídaly, těsně před střelou Davida Backes sjel z ledu Roman Polák, ale puk se rychle dostal k Toewsovi tak, že naskakující Jay Bouwmeester k němu už nestačil dojel.

“Vůbec jsem nevěděl, že tam někdo je. Puk jsem jen vyhodil ven a najednou přistál na Jonathanových hokejce. Nemohl jsem tomu uvěřit, ale velmi jsem se potěšil,” řekl Keith, jehož vyhození ještě jemně tečoval částí výstroje Andrew Shaw.

“Všechno se to událo velmi rychle.Naskočil jsem na led, dostal jsem puk a řítil jsem se sám na brankáře. Při oslavě gólu jsem nevěděl, jestli je to realita, nebo sním, “popsal Toews.

” V této sérii vyhrává ten, kdo neudělá chybu. My jsme ji dnes udělali a proto jsme prohráli. Hráli jsme dobře, místy jsme dominovali a myslím, že to byl výkon na hranici našich možností. Přišla však zbytečná chyba a zaplatili jsme za ni, “řekl trenér St. Louis Ken Hitchcock. Mason měl 37 úspěšných zákroků

Philadelphii se podařilo vyrovnat sérii s New York Rangers díky výhře 2: 1 na 2: 2.Velkou zásluhu na úspěchu měl v pátek brankář Steve Mason, který při svém prvním startu v play-off 2014 od první minuty předvedl 37 úspěšných zákroků.

Šestadvacetiletý brankář zaznamenal 37 úspěšných zákroků a ve svém šestém zápase v play off se těšil z prvního vítězství. Předtím naposledy vychytal triumf v play off v roce 2008 ještě jako 19-letý mladík v dresu Kitchener Rangers v juniorské Ontario Hockey League.

“Je to skvělý pocit. Dlouho jsem na vítězství v play-off čekal. Jedno vítězství však neznamená nic a my chceme dosáhnout víc,” řekl Mason.Getzlaf překonal Selänneho

Anaheim přesvědčivě zvítězil nad Dallasem 6: 2, v sérii vede 3: 2 na zápasy a v dalším duelu venku může zpečetit postup.

Po jednozápasový pauze způsobené zraněním horní části těla se do sestavy úspěšně vrátil kapitán Ryan Getzlaf. V první třetině sice po jeho tloušťce vyrovnal v oslabení svým čtvrtým gólem v play off kapitán Stars Jamie Benn, ale pak nasbíral Getzlaf tři kanadské body za gól a dvě asistence.

“rozjíždí jsem se pomaleji, ale bylo to stále lepší a lepší. Fanoušci nás fantasticky hnali vpřed, atmosféra byla pořádně napumpována.Tribuny nám dodali hodně energie, “řekl Getzlaf, který po zásahu do obličeje ještě v prvním zápase hraje se speciálním chráničem na dolní části přilby.

Osmadvacetiletý centr se ve statistice play off dostal už na 66 bodů, čímž o dva překonal v historických klubových tabulkách Teemu Selänneho. Výsledky 1. kola play off NHL

Michal Handzuš odehrál 9:43 min a měl 1 střelu, Marián Hossa (oba Chicago) odehrál 21:03 min, 2 min seděl na trestné lavici, měl 7 střel, dal 1 gól a měl 1 minusový bod.