Děti se dobře učí prostřednictvím pozorování a zkušenosti

Budete mluvit, mluvit a najednou uvědomíte, že dítě je věnovat pozornost na vaše výtek a pochází po svém? Nejčastěji existují dva důvody tohoto stavu věcí. Nebo máte v domě zvláštní “instance”, jehož cílem – způsobit utrpení rodičům, nebo… si můžete sami říct jednu věc a dělat další. Vaše dítě je geniální pozorovatel, tak že to prostě napodobuje vás.

Děti se dobře učí prostřednictvím pozorování a zkušenosti. Můžete s nimi mluvit a vysvětlovat, jak by se měli chovat, ale pokud to vidí příklad v domě – nemáte šanci na úspěch. Takže, musíme začít u sebe. V jakých oblastech života říkáme jednu věc, dělat jiného?
1. Způsob řešení konfliktů

Říkáme “chovej se slušně”, “nelze urážet ostatní”, “ne křičet, to je ošklivé”. A sami? s manželem, dveřmi, říkáme idiot, a to v reakci křičí “!”, “není mě”, “až vy!”. A takové chování není výjimka, ale časté situaci v našich rodinách.

Čemu učí vaše dítě? Že teorie je teorie, ale pokud jde o tento argument, pak je třeba postavit na svém libovolnými způsoby. Nesmí se mluvit, jak se učili máma a táta “se mi nelíbí tvé chování”, a okamžitě začít urážet přítelkyni z mš a dráždit ji . Veď sám rodiče jiný, dítě vzala bych jinou schéma chování.
2. Způsob trávení volného času

To na dortu! Rodiče milují opakovat, že časy jsou teď jiné, protože dnes děti hrají jen s tablety, ale jakmile děti pobíhající po ulici, hráli pohybové hry, plavali. Fyzická aktivita samotných rodičů přijde nejčastěji na to, abychom šli do obchodu u domu.

Čemu učí vaše dítě? Že máma není možné poslouchat a bezpečně dělat svou vlastní věc. Chcete, aby všechno bylo jinak? Jděte s dítětem do lesa, vydejte se s ním na projížďku na kole, a neztrácejte čas na prohlížení nesmysly v televizi. To je jediný správný a účinný způsob. Ukažte dítěti příkladem a sami žijte podle “jejich” pravidel.

Ukažte, že rádi číst a postupem času, bude dítě sedět za knihami, například při čtení básně Pushkin pro děti.

Děti se učí prostřednictvím pozorování
3. Pravdivost

Málo co je tak obavy rodičů, jak lež u dětí. V kurzu jsou tresty, křik a výtky typu “já jsem ti říkala, že se nedá lhát!”. Ale to je teorie. A praxe?
Více o děti a nábytku pro děti můžete přečíst na dětský nábytek Banaby kde si môžete kúpiť všetko dobre pre vaše dieťa