Hull City – Manchester City

Pondelkové program uzavrie súboj na KCOM Stadium, kde trápiaci sa Hull vyzve boháča z Manchestru City. Favorit je jasný, však sa domáci krčí až na samom chvoste tabuľky, zatiaľ čo Pep Guardiola so svojimi zverencami momentálne okupuje tretiu priečku.

Pomalinku, potichu sa zdá, že Tigers predsezónne prognózy do omylu neuvedú. Po sľubnom začiatku padla na Hull poriadna “deka” – momentálne zverenci Mike Phelan na ligovú výhru čakajú už od začiatku novembra. Ligové štatistiky ich trápenie krásne dokresľujú – so 14 gólmi je ofenzíva domácich tou najhoršou v celej súťaži, zatiaľ čo defenzívu majú pre zmenu horšie už len Labute z Walesu. Prakticky jediný svetlý bod tak v posledných týždňoch predstavuje forma Roberta Snodgrass, ktorý sa podieľal presne na polovici nasadených gólov, keď ich päť sám strelil a na ďalšie dve asistoval. V tlači sa však objavujú špekulácie, podľa ktorých by tento krídelník v januári mohol zmeniť pôsobisko, čo Mike Phelan na nálade určite nepridá.

To Pep Guardiola sa vyhrabal z najhoršieho – aspoň sa tak teda zdá. Manchester City prvýkrát augusta vyhral dve domáce stretnutia v rade, keď na výhru s Watfordom nadviazal veľmi dôležitým obratom v zápase s Arsenalom. A na Vianoce si hráči z Manchestru rozhodne neodpočinú – po zápase s Hullom je presne na Silvestra čaká poriadna bitka s Liverpoolom.

Citizens doteraz trápila predovšetkým neistá defenzíva, pretože čisté konto udržali iba trikrát zo 17 pokusov. Naopak na druhej strane ihriska sa im darí o poznanie lepšie, sa 36 vstrelenými gólmi sa ich ofenzíva radí na tretie miesto.

Mike Phelan nebude môcť využiť služby Abela Hernandeza, ktorý bude po operácii absentovať až do nového roka. Naopak Ryan Mason aj Josh Tymon už sú plne pripravení.

Manchester City bude postrádať kanoniera Agüera, ktorý si odpyká posledný zo čtyřzápasového trestu za vylúčenie v zápase s Chelsea.


Do kádra sa po kartovým trestu vracia Fernandinho, zatiaľ čo o prípadnom štarte Pablo Zabaleta sa rozhodne až tesne pred začiatkom stretnutia.