Ihned stačí říct, že jsme záměrně ne koupit dítěti jen

Pokud jste neustále říkal, jak se správně má dělat, když to sami děláte naopak, nedivte se, že dítě bude dělat to, co děláte, a ne, jak mluvit. Moje máma často znemožňovala takové chyby. Například, říkávala: “Nelze číst za jídlo, noviny”, a okamžitě se za stůl s novinami. Přirozeně, nám se sestrou taky chtěla přečíst u stolu během jídla, aby se všichni, jako u maminky. A takových příkladů hmotnost.

Dělejte vždy sami tak, jak se učí, a pak to bude pozitivní výsledek. Snažíme se vždy vzít dceru s sebou do obchodu v procesu nakupování již vysvětlovat, proč jsme si vybrali tento výrobek a ne jiný. Proč nechceme kupovat jí to, co viděla, chtěla. Je důležité si uvědomit, že nelze nechat na nevychýlí vztah dětí a peněz.

Ihned stačí říct, že jsme záměrně ne koupit dítěti, co ona chce a žádá. Myslíme, že je to důležitý vzdělávací moment, aby bylo jasné, dítěti, že (dětské matrace) rodiče by měli být “Santa Claus”, všechny jeho(její)přání.

Dítě se musí naučit sám plnit své touhy v budoucnu svým a účel. V tom spočívá smysl života, naučit se jen snažit sám.

Když jsme dosáhli něčeho v životě sami, to nám dává hrdost a sebevědomí, a to, v pořadí, dává životní spokojenosti, štěstí. Chceme štěstí své dcery (banaby.cz), tak se učíme ji, usilovat o své cíle sama, usilovat o jejich samotnou. My říkáme jí přímým textem – dáváme to, co můžeme dát, a když jsi vyrosteš, již sám budeš pracovat a kupovat si to, co chceš.

Základy úspory vysvětlit tak v praxi. Například, když jdeme do velkého skladu, pak v něm existují 3 různé kiosku s časopisy. Jeden a ten samý dětský (prodejna) časopis stojí různě v různých stáncích. Dávat na to její pozornost a říkají, jak je důležité nejprve se blíže podívat a porovnat, než si koupíte něco. Rozdíl na časopis vyšel na 20 kč.

— Podívejte se, kdyby jsme se dívali kolem a koupili hned, pak jsme přeplatek 20 rublů. A jsme se dostali do jiného stánku a ušetří nemalé peníze, které budou dost ti ještě na zmrzlinu. Pojď, kupovat zmrzlinu. (Dělám to schválně, aby se dcera cítila na sobě výsledkem úspor. Úspora citelná fyzicky. Přihodila a koupila více pro sebe).

Je velmi důležité naučit dítě racionálně nakládat s těmi prostředky, které obdržel. Nemůžeme utrácet více, než jsme vydělat. Budeme-li tak činit, pak se ocitli v dluzích. A to je těžká břemena. Děti by měly pochopit, že takové peníze, odkud jsou a jak se jich zbavit.