Na Internete môžete nájsť množstvo materiálov

Na Internete môžete nájsť veľa materiálu o tom, čo informačnej bezpečnosti. Už sme si dobre vedomí, že nie je možné robiť na world wide web — ak napríklad kliknete na podozrivé odkazy, zdieľanie vášho hesla s cudzími ľuďmi, vystaviť explicitné fotografie, aj v uzavretých účtov. Čo môžete urobiť? Na túto a mnoho ďalších portál, “som Rodič,” povedal Zhilavskaya Irina Vladimirovna, kandidát Vied filologická, Profesor, vedúci Katedry lekárskej fakulty media-informačná gramotnosť a mediálna výchova, Moscow state University:

— V skutočnosti, vo vzťahoch medzi ľuďmi, ľudstvo už nie vynašiel viac ako múdry spôsob zabezpečenia pochopenie, okrem komunikácie s ostatnými.Neobhodimosti hovoriť moje vlastné dieťa a žiť svoj život. Bez ohľadu na to, keď dáte vašu radu, keď ide na ulici, alebo keď ide k Internetu. Hneď ako rodič začne zaujímať sa o informačných potrieb dieťaťa, je užitočné zmena polohy — dieťa môže navrhnúť niečo na materskej. A ak mama a otec nebude hovoriť didaktické tón (“ja viem všetko”), a budú na rovnakej úrovni s dieťaťom, tam je vzájomné porozumenie. A na otázku “Čo by som mal urobiť?” odstráni sám.
Ako sa postaviť na rovnakú úroveň, a nie strácať dôveryhodnosť?

Ak je medzi dospelých a detskej dôvery (nie prezradí, nie špekulácie o vzťahu), nikdy nebude mať neúcty od dieťaťa a orgán, v žiadnom prípade nesmie byť stratené. Teraz je čas, kedy mladá generácia môže naozaj pomôcť senior rozvíjať informačný priestor. Je to prirodzený proces a na strach nie je potrebné. Nedávno v metro som počul deti oznámiť stanice reagoval na túto inváziu detí do dospelosti, všetky úsmevy. To potvrdzuje myšlienku, že dieťa, napriek jeho málo skúseností, to môže trvať nejakú dospelých funkciu.
Napriek dôvery, budete ešte potrebovať na zobrazenie stránky navštevuje dieťa a “postavte sa za ním, kým on ide na Internete?

Každý rodičovskej kontroly musia byť kvalifikovaní: spomínam si, ako sme my sami v detstve bolo nepríjemné, keď niekto sa uprene sledoval, čo robíme. Dospelý musíme si uvedomiť, že dieťa je svetská osoba, len s ešte málo životných skúseností. Čo bolí nás, môže ublížiť dieťaťu. Keď toto pochopenie prichádza, kontrolu stáva jemná.

Internet — rovnaké životné prostredie ako normálne. Tu je rovnaké brána, verejný dom, kasíno, ale tu a múzeá, krásne parky, knižnice, kiná, a oveľa viac. Koniec koncov, nie sme trápi myšlienka, že dieťa, keď chodí vo dvore, sa vypustí na niektoré neslušné mieste, sme učil ho, že budete musieť chodiť von jeho dome, s cudzími ľuďmi a nie hovoriť, najmä s nimi sa ísť kdekoľvek. Rovnaká práca musí byť vykonaná na nete. A hrozivú atmosféru, ktorá diktuje “je to nebezpečné”, “hrozné”, “nie je”, “nie je tu” dáva dieťaťu pozitívny postoj. Prejsť na niečo pozitívne je skvelý spôsob, ako vychovávať dieťa. Samozrejme, nemali by sme zabudnúť na rodičovskej kontroly, ktorý pomáha udržiavať prehľad o tom, “chôdza” vaše dieťa.
Pozri tiež: Všetok detská izba Banaby.sk