Rugby World Cup 2015: Európa zostáva zlú suseda v severo-južnej predel

Nasledujúci deň, Anglicko preč, proti Južnej Afrike v Stade de France. Anglicko bolo založené trénerom Boksom Nickom Mallettom a zbitá druhou polovicou mušku Jannie de Beerovou, pretože Henry Honiball bol zranený. Mallet plán, aby spáchal Phil de Glanville a Neil Back tým, že poslal Pieter Muller do centra a tak uvoľniť nejaký priestor pre De Beer pracovať dovnútra v priebehu 30 minút päť gólov, prvé dva snímky z obratov , Ďalšie tri na hovory, posledné z nich z 40 metrov na pravom okraji. Každý klinec v rakve.De Beer topánka vedený, ako sa zdalo, že povedať potom, božskú Prozreteľnosťou. “Chcem len, aby česť Bohu za to, že mi talent.”

V ten večer, Škótsko proti All Blacks v Murrayfield. Škóti boli zdanlivo tak posadnutí zastavenie Jonah Lomu, že zabudla vymyslieť stratégiu pre Tana Umagu v stredu a Jeff Wilson na plný chrbta. Tri pokusy medzi nimi, štvrtina z Lomu. A potom, na 30-6 s 15 min ísť, všetci černosi vyblednuté a Škótsko konečne začal hrať. Konečné skóre 30-18.

Predtým v popoludňajších hodinách, štvrtý zápas, Francúzsko proti Argentíne v Dubline. To bol jediný ísť na sever je cesta, aj keď Argentína potom boli ešte outsideri.Jeden z stelesnením francúzskej predstavení tím iskrenie konečne po slouching prostredníctvom zoskupenia. Philippe Bernat-Salles letiaci z dvoch pokusov, spľasnuté šedivé vlasy mávanie rozbehol. Náznaky tu z toho, čo bude nasledovať v slávnej semifinále.

Všetky vzdialenej histórie, ale teraz vhodné pripomenúť, vzhľadom na podobnosť sa tento víkend. V roku 1999 Svetový pohár bol naposledy konala v tejto krajine, a ako posledný taky, v ktorom štyri tímy z južnej pologuli boli hodil proti štyrom zo severu vo štvrťfinále. Vtedy súťaž medzi hemisférami bol ostrý. Tam bol predel medzi nimi nad tým, ako rugby by mal byť spustený, a spôsob, akým by mala byť hraná.Delená mal svoje počiatky už v rozhodnutí o ukončení amateurism a otočte športové profesionál, prechádzať týmito tromi južnými tímy proti vôli tých, na severe a Anglicku a Írsko v particular.Why Walese a Írsku rozkvitala v Rugby World Cup súženie – a Anglicko nie | Paul Rees Viac

Sanzaru, spoločný podnik medzi Južnej Afrike, Austrálii a na Novom Zélande, sa začal v roku 1996. Spolu s tým, že Tri-Nations a Super Rugby, účtovaný ako “dokonalý rugby produkt “, plná voľne tečúcou hier, ktoré končí v mimoriadnych skóre. Auckland Blues 56, New South Wales Waratahs 44.Blues, ktorí vyhrali titul v oboch prvých dvoch sezónach hral 26 zápasov na ceste, ktorý produkoval v priemere každých 66 bodov. Hra neznáme divákov na severe a odpor k tradičných priaznivcov. To všetko bolo súčasťou kontextu týchto štyroch štvrťfinále v 99. Sanzaru obhájené na konci, výsledky, 3-0 vo svoj prospech.

antagonizmus medzi hemisférami rástol tímov začal cestovať častejšie, a zároveň ako každá iná. Všetky tri Sanzaru tímy začali prichádzať každý jeseň, kde po celé roky, len ročné prípravky boli také proti susedom.Po svojom prvom zápase proti Novom Zélande v roku 1905, Wales hral 15 zápasov proti nim v 90. rokoch pred zápasom sa stal profesionálom. Oni hrali 14 do 20 rokov, od tej doby. Podobne anglických 44 stretnutí proti Austrálii, 25 boli v posledných 20 rokoch. A Írska 22 proti Južnej Afrike, len 10 bolo v amatérskom éry. Svietidlá medzi severom a juhom sa stali bežné funkcie.

Tento overfamiliarity je jeden z dôvodov, prečo sa priepasť medzi hemisférami sa nezdá byť tak výrazný ako kedysi, a to aj v prípade, že rozdiel je tak nápadná ako predtým. Ďalším dôvodom je to, že ako Graham Henry povedal: toľko strany na severe sa snaží hrať Nového Zélandu cestu.Stret štýlov nie je to, čo to bolo, a ak existuje, často sa zdá byť najostrejšie medzi tímami, ktorí zdieľajú hemisféry. Austrália a Južná Afrika, napríklad, mohol len ťažko povedať, že majú spoločný štýl hry, nič viac, než Škótskom a Francúzskom mohol.

Globalizácia zmenila hru v iných cestách tiež. Zatiaľ v tomto turnaji, Japonsko je jediný severnej pologule tím porazili na južnej jedno, s ich 34-32 porážke v Južnej Afrike. Ale Japonsko majú oveľa silnejšie väzby na Novom Zélande, než do Európy. Od budúceho obdobia, budú mať svoj vlastný Super Rugby povolenie, na Sunwolves.Na druhej strane, zatiaľ čo Argentína súťažiť v šampionáte ragby, po celé roky väčšinu svojho družstva si zarábal na živobytie hrať v Európe. Aj keď to bude teraz, že aj oni sú stále vlastné Super Rugby stranu zmeniť.

Varí ho a sever-juh súťaž obmedzuje na súperenie medzi dvoma ročnými súťaží Rugby Championship a Six Nations a najmä medzi piatich európskych tímov a troch južných stranách. A aby som bol úprimný, že rivalita bola tak jednostranný sotva si zaslúži meno. Tieto štatistiky, aby ľúto čítanie pre severnú priaznivcov.Austrália, Južná Afrika a Nový Zéland vyhral dva Svetové poháre mívejte a šesť zo siedmich medzi nimi.

Vo všetkých, päť národov, Anglicko, Írsko, Francúzsko, Škótsko a Wales, zohrali 526 zápasov proti Austrália, Nový Zéland a Južná Afrika. Na juhu vyhrali 384, alebo 73%. Štyridsať šesť z týchto zápasov boli v Svetových pohárov, a tu na severe víťazný percento klesne ešte viac. Vzali deväť hry medzi nimi. Štyri z nich Angličania, traja z tých, Francúzi, jeden kus pre Wales a Írsko.

Južná Afrika, Austrália a Nový Zéland všetci začíname ako obľúbené s stávkových kancelárií.Írsko má náskok v Argentíne, keď sa môžete obrátiť sa dokola premýšľať o tom, čo naznačuje, že je príliš blízko k volanie. Napriek tomu, Wales, a to aj po všetkých tých zraneniach, sú schopné porážať Springboks. A Francúzi a Škóti majú mimo záber, francúzska hrozba rastie nepredvídateľné po nepokojov minulý týždeň. Niektorí si myslia, že to bude čisté zákruta na juh znova tento víkend, že štyri tímy z majstrovstiev v ragby by pokojne mohol byť rovnaký štyri v semifinále a rozhodne o titul medzi nimi. Ale to je trochu skoro na to byť chytený volanie takého.