Slováci na MS 18 vypadli s USA, prohráli 2: 6, na střely 12:43

Lappeenranta. Slovenská hokejová reprezentace do 18 let prohrála ve čtvrtfinále na mistrovství světa ve Finsku s favorizovaným výběrem USA 2: 6.

Pro tým Antona Bartánusa se šampionát skončil, ve Finsku obsadí 8. místo. Slovensko o jednu příčku zlepšilo umístění z loňského šampionátu v Soči, kde hrálo o záchranu.

Američané měli čtvrtfinále od úvodu pod kontrolou a Slovákům se podařilo výsledek zkorigovat až v závěrečné části hry. Zámořský výběr vyhrál na střely 43:12.

Slovákům absolutně nevyšel úvod čtvrtfinále.Už po 54 sekundách hry zůstal Eichel osamocený před Tomek a otevřel skóre.

Krátce na to putovaly na trestnou lavici Halama a Grman a tipování bet-at-home Američané hráli dlouhou přesilovku o dva hráče, kterou využili zásluhou MacLeoda. Náskok pak USA ještě zvýšilo.

Finští hokejisté zakončili účinkování na domácích MS hráčů do 18 let zahanbující prohrou. V severském derby jejich švédští vrstevníci deklasovali vysoko 10: 0 a nečekaně snadno postoupily do semifinále.

Dalším účastníkem semifinále se stali Češi. Ti porazili v Lappeenranta vrstevníků z Ruska 3: 2 po prodloužení, o vítězný gól se postaral v 66. minutě Jakub Vrána.Jejich soupeřem bude v semifinále Kanada, která si poradila se Švýcarskem 3: 2. USA – Slovensko 6: 2 (3: 0, 1: 0, 2: 2)

Vyloučení: 7: 8 na 2 min Využití: 3: 1, oslabení: 0: 0 Rozhodčí: Schuko (Nem.), Sergejev (Rus.) – Lazarev (Rus.), Ponomariov (Nem.)

SR 18: Tomek (21. Húska) – Maier, Černák, Moravčík, Jaroš, Romančík, Meliško , Grman, Koch – Paločko, Sukeľ, Milý – Hrušík, Halama, Ferleťák – Pospíšil, Bondra, Valent – Petráš, Klenko, Tatár. Hlasy po zápase

“Hráči jsou šťastní, že jsme ve hře o medaile.Nyní to však bude mnohem těžší, “řekl pro web šampionátu kouč USA Danton Cole.

” Naši trenéři odvádějí skvělou práci, připravují nás na každý zápas.Máme za sebou tvrdé měsíce tréninků a víme, co máme dělat, “poznamenal Jack Eichel.

” I když jsme si uvědomovali velký herní potenciál a sílu favorizovaného týmu USA, byli jsme odhodláni ve čtvrtfinále odehrát poctivý a kvalitní hokej . Bohužel chybami jsme zámořského soupeři nabídli šance jako na podnose na vstřelení dvou rychlých gólů, “uvedl na webu Slovenského svazu ledního hokeje trenér SR 18 Anton Bartánus.

” Plán, abychom podobným způsobem hry jako Bet365-Okamžitý bonus proti Kanadě ( 1: 2) dlouho drželi naději na překvapující výsledek, dostal skoro trhliny.Byli jsme připraveni na tlak favorita, ale jeho gólová efektivita hned v úvodu jakoby znejistila našich chlapců, “řekl Bartánus.

” Odehráli jsme na MS většinu kvalitních zápasů, se Švédy a dnes s Američany jsme se o lepší výsledky připravili vlastními chybami, “dodal slovenský trenér. Čtvrtfinále – čtvrtek 21. dubna

Branky: 19. Vrána, 42. Kaše, 66. Vrána – 33. Korškov, 50. Pilipenko

branky: 1. Nylander, 8. Roshdal, 11. Lagesson, 21. Lagesson, 23. Pettersson, 42. Andersson, 46. bet-at-home aplikaci do mobilu Elgestal, 46. Nylander, 53. Holmstrom, 55. Holmstrom

góly: 18. Virtanen, 32. Quenneville, 60. Konecny ​​- 8. Diem, 56. Fiala

Lappeeranta – 26.dubna (14.00 / 18.00)

USA – Švédsko

Kanada – Česko O záchranu – 1. zápas:

Branky: 13. Kolb, 38. Eder, 52. Loibl – 13. Eskildsen, 32. Jensen

/ na zápasy: 1: 0 / ONLINE:

Konec, prohráli jsme 2: 6, na MS 18 skončili. Střely na branku byly 43:12 ve prospěch USA.

Mladí Slováci využívají přesilovku o dva hráče a korigují beznadějný stav těsně před koncem na 2: 6.

Vzápětí však šel na trestnou lavici Patrik Maier a Američané zvyšují na 5: 1. Hned po gólu šel znovu ven Maier a Američané opět zvyšují, už na 6: 1.

Ve třetí třetině se hraje vyrovnaný zápas, Slováci začali být střelecky aktivní, to jim přineslo i úvodní gól.Na střely na branku je to už přijatelnějších 33: 9.

Naše první dvě střely na branku v zápase přišli v 26. minutě během vyloučení Collinse.

Od začátku druhé třetiny Tomek v naší brance vystřídal Húska. Inkasuje i on, z 22. střely celkově dostáváme čtvrtý gól.

V 18. minutě prošla 19. střela Američanů do naší sítě. Eichel má bilanci již 1 + 2 v rámci jedné třetiny.

V 5.

minutě jsou střely na branku 0:10, v 15. minutě Američané vyslali na Tomek už 17. střelu, naši stále nic.

Američané nenechávají nic náhodě, využili i přesilovku o dva hráče a hned v úvodu vedou 2: 0.

Již v 54.vteřině inkasoval náš brankář Matej Tomek úvodní gól zápasu. Vzápětí šli na trestnou lavici Halama a Grman, hrajeme oslabení o dva hráče.