Vzhled v rodině další dítě

Často rodiče, kteří čekají druhé dítě, se ptá otázkami: “Jak se naučit dělit se o lásku mezi dvěma (třemi …) děti? “,” Jak to udělat tak, aby nejstarší dítě se necítil opuštění? “…

Vzhled v rodině další dítě – to je nejen důvod k radosti, ale také příčinou mnoha otázek a nejasností. Tato událost zásadně změní život nejen dospělí, ale i starší dítě. Nyní, bez ohledu na věk, to budou vnímat jako starší a nezávislé, a proto lze očekávat a požadovat od něj mnohem více.

Zde rodiče je důležité znát opatření – nezapomeňte věnovat staršímu dítěti více pozornosti, trávit spolu čas, objímat, brát do ruky, číst knihy, společně dívat. Protože se mu teď jako nikdy potřebovat vaše teplo, pozornost a péči!

Pro začátek stojí za to vysvětlit dítěti o očekávaných změnách. V závislosti na věku dítěte, můžete si vybrat různé taktiky. Pokud je váš prvorozený je ještě docela malý, stojí (3d tapety) za to ukázat mu další novorozence – v parku, v obchodě, zdravotní středisko. Vysvětlete dítěti, že on byl tak malý a bezbranný. Pokud máte zachovala jeho “miminko” oblečení, ukažte mu.

Zeptejte se, chce vaše dítě nebo . Pokud se náhle slyšet zápornou odpověď – klidně vysvětlete, že mít nebo velmi (Koupit v obchodě dětské lehátko) zajímavé a zábavné. Typicky, u dětí se objevuje touha blíže do čtyř let. K tomu jim naprosto vyhovuje být sám středem Vesmíru.

Ukažte děti, které již mají mladší bratry nebo . Všimněte si, jak se spolu hrají, jak se projevují péči o postarala.
narození druhého dítěte v rodině
Postupně starší dítě k samostatnosti. Vás naučí oblékat ji, vyčistit své hračky, pomáhat vám. Udělej to tak, aby (dětské povlečení do postýlky) vzhled dítě v domě se stala svátkem a pro starší dítě. To musí vnímat jako kamaráda, a ne jako soupeře. Například si můžete koupit dárek pro starší dítě mladší.

Když menší dítě se objeví na světlo, učte tomu nejstaršímu, co a proč děláte. Tak u něj objeví pocit, že je zasvěcen ke všem těmto činům, a tím i výchova dítěte.

Nejprve, když málo spí, trávit více času se starším. Později nikdy ne bezdůvodně od něj. Dokonce i když jste zaneprázdněni novorozence batole, slib staršímu, když to vy, zahrajte si s ním, nebo věnujte mu pozornost. Jasně nastínit dobu a dodržujte sliby.

Pamatujte si – všechny děti jsou různé. Není to stojí za to porovnat je mezi sebou. To může být příčinou žárlivosti, a v budoucnu přátelství proměnit v soupeření. Čtěte dětem pohádky, v nichž bratři nebo sestry spolu překonaly obtíže. Učit je hrát spolu, uděloval role tak, aby byli všichni zapojeni a jsou spokojeni.