Wybieramy łóżka dla dzieci

Dla zagospodarowania sypialną istnieje kilka opcji.

1. Dwa oddzielne łóżka

Dla dorosłego dziecka – łóżko o wymiarach standardowych, a dla okruchy – łóżeczko, które “rosną” razem z nim i z czasem przekształca się w pełnowartościowe miejsce do spania. Łóżko-transformator Angel Baby od NewJoy jest doskonałym przykładem takiego mebli rozwiązania.

Zamiast zwykłego łóżka można zaproponować łóżko-sofa, decydując się tym samym pytanie z częścią wypoczynkową. W nocy to miejsce do spania, a w dzień – wygodna kanapa dla przyjaznych spotkań towarzyskich.

2. Łóżko piętrowe

Ona doskonale oszczędza przestrzeń i nadaje się dla małych dziecięcych sypialni. Jednak nie bardzo jest przydatna w poniższym przypadku. Jeśli dziecko boi się wysokości i mu jeszcze trudno samodzielnie na “drugie piętro” i zejść w dół, do góry aż musiał spać starszemu dziecku. A nastolatka może być niewygodny wypoczynek na najwyższym mieszkaniowej miejscu, szczególnie jeśli pokój dziecięcy ma niskie sufity. Dlatego należy wziąć pod uwagę wszystkie plusy i minusy. Jeśli jednak zatrzymał swój wybór na piętrowym łóżku, zapoznać się z różnymi opcjami modeli pomoże ci nasz katalog.

Łóżko piętrowe

3. Łóżko na poddaszu

Wspaniały sposób, aby połączyć kilka stref funkcjonalnych. Dla nastolatek – to świetny tandem spania i miejsca pracy. Pod dużym małżeńskim skutecznie mieści się biurko z szafki i półki do przechowywania różnych rzeczy.

Dla okruchy – miejsce do spania na górze i salon na dole. Przy czym, w porównaniu z łóżkiem piętrowym tutaj ma jedną wyraźną przewagę. Łóżko na poddaszu może być niska, więc na górę u dziecka będzie bez niczyjej pomocy. Na przykład, łóżko Alice od Parisot jest doskonałym rozwiązaniem -strefy gier dla małej dziewczynki.

Łóżko piętrowe dla dziewczynki

Przechowywania dziecięcych rzeczy

Skutecznie umieścić rzeczy dziecka i nastolatka w jednym pomieszczeniu można na kilka sposobów.

1. Ponownie pomoże nam wygodne łóżko na poddaszu. Istnieją takie konstrukcje, gdzie przestrzeń pod miejscem do spania wyposażone w różnego rodzaju półki i szuflady do przechowywania rzeczy. Dla małego dziecka, na przykład, idealne łóżko Giga od Parisot.

Łóżko na poddaszu

A dorosły dziecko na pewno przyjdzie w zachwyt od łóżka-poddasza Spot od VOX. Po pierwsze, spania kondygnacja w tym modelu znajduje się wysoko, dlatego na dole jest mnóstwo miejsca dla wygodnego umieszczenia odzieży, szkolnych i sportowych akcesoriów, różnych gadżetów i innych przedmiotów. Po drugie, nastolatki będzie osobne miejsce do przechowywania rzeczy. A, jak wiadomo, dziecko w okresie dojrzewania dąży do wyrażenia własnej wolności i indywidualności, i dla niego ważne jest, aby mieć swoją prywatną przestrzeń.

Łóżko piętrowe VOX

2. W pokoju można umieścić pojemny dzieci szafa. Górnymi półkami niech cieszy się najstarsze dziecko, a na dolnych będą przechowywane rzeczy dziecka, aby bez pomocy dorosłych mógł dostać je i wkładać z powrotem. Należy zwrócić uwagę na 3-częściowy-szafa Bailey od Mińsk Centrum Mebli. Charakterystyczną cechą tego modelu jest to, że średnia oddział przedstawiony w postaci 3-ch otwartych półek, które są regulowane na wysokość. Ponadto w dolnej części obudowy znajdują się trzy pojemnych szuflad.

Szafa z półkami

Jedyną wadą tej opcji jest to, że z powodu niskiego wzrostu dziecko jeszcze nie jest w stanie samodzielnie korzystać z oddziałem ze sztangą i powiesić swoje ubrania na wieszaku. A używanie do tego celu krzesełka lub jakiejkolwiek podstawy może być niebezpieczne.

3. Dzieci regały – również dobre rozwiązanie dla przechowywania rzeczy. Jeśli w sypialni jest wystarczająco dużo miejsca, można umieścić od razu 2 regału: niski dla dziecka i wysoki dla nastolatek. W ograniczonej wielkości pokoju najlepiej umieścić jeden wysoki regał do wspólnego użytku oba dziećmi. Przyjrzyjcie się do kompaktowej i szafy z kolekcji Vanilla od MEBLIK. Prosta konstrukcja i szerokie półki doskonale nadają się do przechowywania zabawek, książek, przyborów szkolnych i innych przedmiotów.

Regał do pokoju dziecięcego

Styl mebli dziecięcych

Jak stworzyć wspólny harmonijne wnętrze dla dzieci z dużą różnicą wieku? Jeśli mały chłopiec będzie zachwycony sypialnie w stylu młodego zawodnika, a dziecku spodoba się meble jak księżniczka, nastolatką, z pewnością, już dorosły, aby te “zabawki” pokoju. W tym przypadku trzeba szukać “złotego środka”.

Doskonałym rozwiązaniem dla wspólnego pokoju nastolatka i dziecka jest kolekcja mebli Spot od VOX. Ona założona w takim oryginalnym stylu, że dziecko w każdym wieku znajdzie w niej coś ciekawego i pożytecznego dla siebie. U małych dzieci, meble obudzi wyobraźnię dla aktywnych zabawnych gier. A nastolatki będą mogły stworzyć swoją szczególną atmosferę romansu i kreatywności.

Poza tym, ta kolekcja , kompaktowy i pojemna, więc harmonijnie wygląda nawet w małych pokojach dziecięcych.
Polecam również: wyposażenie do pokojów dziecięcych Banaby.pl