Z operacyjnych zestawień i wiadomości słyszeliśmy

Dzisiaj kontynuujemy cykl artykułów poświęconych bezpieczeństwa naszych dzieci i podniesiemy, wydaje się, nie jest zbyt popularne w naszym regionie, ale w rzeczywistości jest to bardzo ważny temat, a mianowicie motyw porwania dzieci.

Z operacyjnych zestawień i wiadomości słyszeliśmy, jak uprowadzonych dzieci wykorzystują w ulicznej handlu, jako żebraków lub do świadczenia usług seksualnych, żądają okupu u rodziców, a najczęściej po prostu porywają się z celem znęcanie się nad nimi. Skradzione dzieci pozbawione ochrony i pomocy z zewnątrz, bardzo często one są, jeśli nie giną z rąk napastników, to żyć na ulicy dziećmi, a nikt z dorosłych nie ma do nich sprawy.

Najczęściej ofiarami cyberprzestępców stają się dzieci w wieku przedszkolnym, które nie są w stanie oprzeć porywaczy i wyraźnie wyjaśnić, kim są, skąd i gdzie ich rodzice. Duże miasta, ośrodki przemysłowe, popularne centrum handlowo-rozrywkowe – to bardzo korzystne środowisko dla rozwoju .

Niestety, statystyki, zebrane po latach 2014-2015, świadczy o tym, że ogromna liczba dzieci w wieku przedszkolnym i w wieku szkolnym nie ma jasnego pojęcia, jak wygląda osoba atakująca, nie jest gotowy stawić mu czoła i nie może wyjaśnić, dlaczego nie można rozmawiać, a tym bardziej iść z nieznajomymi.

9 z 10 badanych dzieci 7-10 lat nie mogą wymienić na pamięć numery telefonów swoich rodziców lub opiekunów. Zadaj sobie pytanie: jak będzie działać dziecko, będąc na ulicy, jeden bez telefonu, tabletu lub innego środka komunikacji z tobą? On wie, gdzie można szukać pomocy i jak dostać się do domu na własną rękę?

19 z 20 dzieci w wieku szkolnym poprowadzą “dobrej cioci” do pobliskiego sklepu, przystanku autobusowego lub apteki.

19 z 20 dzieci w wieku szkolnym gotowi do pomocy starszego wujka zbliżyć do samochodu ciężkie torby, walizki, szczeniąt lub kociąt. W tym samym czasie 10 z 10 uczniów klas młodszych nazywają “starszych” ludzi około 50 lat, a pierwsze równiarki – nawet 40-letnich. A starsi, jak wiedzą, że należy pomagać”.

19 z 20 uczniów pierwszych drugie klas i około połowa dzieci 10-14 lat są przekonani, że z łatwością rozpoznają intruza na ulicy (spisują objawy: w ciemnym ubraniu, straszny, przebiera, “dziwne rozważa”, nosi duże torby, zachowuje się dziwnie, złowieszczo i stara się uśmiecha, oferuje cukierki, 30-35 lat, wygląda na bezdomnego lub postaci z filmów kryminalnych lub bojowników).
Porwania dzieci
Nie mniej niż połowa badanych dzieci w przypadku zagrożenia rzuci się na wejściu, w obcym podwórku lub w dowolnym miejscu “gdzie można się schować”.

Prawie wszystkie dzieci myślą, że można ufać “wszystkich znajomych dorosłych”, a mianowicie, sąsiadom, kolegom, znajomym rodziców i rodziców, przyjaciół, kierowcy autobusu, sprzedawców ze sklepu, że obok, w ogóle wszystkich tych, których po prostu gdzieś kiedyś widziałem.

Polecamy: Sklep Banaby, który ma w swojej ofercie produkty takie jak stoliki dla dzieci – meble dla dzieci Banaby, zegary dziecięce – kup tutaj i również dywany dziecięce – www.banaby.pl/dywany-dla-dzieci. Polecamy sklep Banaby.pl